آموزش سئو
تولید محتوا و الگوریتم های گوگل | نقش هوش مصنوعی در نتایج جستجو کاربران

عجیب اما واقعی | ورود هوش مصنوعی در نتایج جستجو گوگل

فهرست مطالب

هوش مصنوعی و نتایج جستجو گوگل

قبل از رشد الگوریتم های گوگل و تبدیل شدن گوگل به موتور جستجوی برتر جهان. هر کس که دارای وب سایت بود میتوانست با تولید محتوا متنی خود را در رتبه بالای نتایج گوگل قرار دهد.
با هوشمندتر شدن خزنده های گوگل ایجاد محتوا با کیفیت جای خود را به تولید متن تکراری و کپی شده داد. یکی از معیارهای گوگل برای رتبه بندی صفحات سایت و افزایش رتبه در نتایج گوگل ایجاد محتوا با کیفیت برای کاربران است. خواسته گوگل این است  که محتوا را برای کاربران ایجاد کنید. نه ربات ها و خزنده های گوگل.

تولید محتوا باهوش مصنوعی یا کاربر؟ کدام بهتر است؟

قبل از ایجاد محتوا توسط هوش مصنوعی، محتوا و سئو وب سایت ها فقط توسط مدیران سایت انجام میشد.اما امروزه با تولید محتوای سئو شده و ارزشمند توسط ربات ها و هوش مصنوعی الگوریتم های گوگل تغییر پیدا کردند. گوگل محتوای باکیفیت را بدون توجه به اینکه انسان یا ماشین آن را تولید می کند، در اولویت قرار می دهد.

توصیه گوگل به کاربران برای تولید محتوا

Google به تولید کنندگان محتوا توصیه می‌کند که محتوای مفیدی تولید کنند. که آن محتوا نشان‌دهنده تخصص، تجربه، معتبر بودن و قابل اعتماد بودن باشد (E-E-A-T). این چند مورد که گوگل بر روی آنها تمرکز دارد را در ادامه توضیح خواهیم داد.
استفاده از اتوماسیون یا هوش مصنوعی صرفاً برای دستکاری رتبه‌بندی در نتایج جستجو، نقض خط‌مشی‌های هرزنامه گوگل در نظر گرفته می‌شود. و ممکن است باعث قرار گرفتن وب سایت در لیست سیاه گوگل شود.

اخیرا گوگل بیانیه ای در رابطه با رویکرد خود به محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در نتایج جستجو منتشر کرده است.

سیاست گوگل برای رتبه بندی محتوا به این صورت است که، هر وب سایتی محتوا با کیفیت تولید کند پاداش دریافت میکند. صرف نظر از اینکه انسان یا ماشین(هوش مصنوعی) آن را تولید می کند.
مهم‌تر از همه، هدف سیستم‌های رتبه‌بندی Google شناسایی محتوایی است که تخصص، تجربه، اعتبار و قابل اعتماد بودن را نشان می‌دهد.گوگل به سازندگانی که به دنبال موفقیت در نتایج جستجو هستند توصیه می کند که محتوای اصلی، با کیفیت بالا و در اولویت مردم را تولید کنند. این یعنی محتوا باید برای کاربران تولید شود.
برخی از افراد تازه کار در زمان ایجاد محتوا صرفا محتوایی تولید میکنند که از دید افزونه های کمکی سئو از استانداردهای لازم برخوردار باشد. گوگل صفحه راهنمای «ایجاد محتوای مفید، قابل اعتماد، اول مردم» خود را با راهنمایی در مورد ارزیابی محتوا از نظر «چه کسی، چگونه و چرا» به روز کرده است.

اهمیت به کیفیت تولید محتوا به جای کمیت آن

اساس الگوریتم گوگل برای رتبه بندی سئو سایت های وردپرسی و غیر وردپرسی و نمایش آن در نتایچ جستجو گوگل تولید محتوا با کیفیت است. پس تمرکز بر روی کیفیت محتوا به جای ایجاد محتوای زیاد و بدون کیفیت جایگاه شما را در نتایج موتورهای جستجو تغییر میدهد.
دگذشته موتورهای جستجو نگران انبوه محتوا تولید شده توسط انسان بودند. در نتیجه گوگل برای رفع این نگرانی کیفیت محتوا را جایگزین کمیت آن کرد. در ادامه گوگل به جای ممنوعیت تمام محتوای تولید شده توسط انسان اقدام به فیلتر گذاشتن با هدف ایجاد محتوا با کیفیت توسط انسان کرد. و به محتوای با کیفیت پاداش بیشتری میداد.

جایگاه محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی

استفاده از ربات ها و استفاده از  هوش مصنوعی، برای ایجاد تاثیر محتوا در نتایج جستجو و دستکاری نتایج جستجو گوگل، خط‌مشی‌های هرزنامه Google را نقض می‌کند.
تلاش‌های Google برای مبارزه با هرزنامه‌ها، از جمله سیستم SpamBrain، برای مبارزه با چنین اقداماتی ادامه خواهد داشت.
با این حال، گوگل میداند که تمام تولید محتوای ایجاد شده توسط هوش مصنوعی هرزنامه نیست. برای مثال، ناشران محتوای مفیدی مانند امتیازات ورزشی، پیش‌بینی آب‌وهوا و رونوشت‌ها را به صورت اتومات منتشر میکنند.
گوگل تلاش میکند تا با دقت بیشتری به محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی نظارت کند. همچنان گوگل تلاش میکند تا کیفیت محتوای تولید شده را همیشه مد نظر قرار دهد.

چرا گوگل میخواهد محتوا را برای کاربر ایجاد کنید؟

گوگل در صفحه راهنمای خود که برای کاربران منتشر کرده است. در خصوص شرایط تولید محتوا این چنین میگوید:
 «ایجاد محتوای مفید، قابل اعتماد، اول از همه مردم».
از آنجایی که گوگل میداند که یکی از روش های ایجاد عادت بین کاربران تولید محتوا است. لذا صفحه راهنمای کاربران تولید کننده محتوا از ناشران می‌خواهد قبل از انتشار مطالب خود به این موارد توجه کنند.
«چه کسی، چگونه و چرا»
منظور از “چه کسی” شخصی است که محتوا را ایجاد کرده است، و مهم است که این موضوع را با ارائه یک خط فرعی یا اطلاعات پس‌زمینه درباره نویسنده روشن کنید.
“چگونه” به روش استفاده شده برای ایجاد محتوا مربوط می شود. و برای خوانندگان مفید است که بدانند آیا اتوماسیون یا هوش مصنوعی در آن نقش داشته است یا خیر. اگر هوش مصنوعی در فرآیند تولید محتوا نقش داشته است، گوگل از شما می خواهد که شفاف باشید و توضیح دهید که چرا از آن استفاده شده است.
“چرا” به هدف ایجاد محتوا اشاره دارد. که باید هدف ایجاد محتوا کمک به مردم باشد نه دستکاری نتایج رتبه بندی گوگل.
ارزیابی محتوایی که تولید میکنید ، به شما کمک می‌کند تا صرف نظر از اینکه آیا محتوای شما توسط هوش مصنوعی تولید شده است یا نه، در لیست نتایج جستجو گوگل قرار بگیرد.

سخن پایانی در خصوص اهمیت گوگل به تولید محتوا

همانطور که گفتیم خواسته گوگل ایجاد محتوا برای کاربران است. هدف گوگل دستیابی کاربران به محتوا ارزشمند و با کیفیت می باشد.
پیشرفت هوش مصنوعی و کاربرد آن در ایجاد محتوای مفید برای کاربران باعث شده است تا گوگل جای این محتوا را در نتایج جستجو گوگل خالی کند. اینکه شما محتوا را برای کاربر ایجاد میکنید یا برای خزنده های گوگل ، جایگاه شما را در نتایج جستجو کاربران مشخص میکند.  نتیجه تغییرات الگوریتم های گوگل این است که هر چه محتوا با کیفیت تر باشد جایگاه بالاتری در نتایج جستجو گوگل خواهد داشت. خواه این محتوا را انسان تولید کند خواه هوش مصنوعی.

 

مطالب مرتبط را ببینید

جدیدترین الگوریتم گوگل

گوگل به طور مداوم الگوریتم‌های خود را برای بهبود کیفیت نتایج جستجو به‌روزرسانی می‌کند. در این مقاله، جدیدترین الگوریتم های گوگل را معرفی و توضیح می‌دهیم.   الگوریتم به روزرسانی محتوای مفید

مطالعه مقاله کامل
راهنمای تولید محتوا

راهنمای تولید محتوای جذاب

راهنمای تولید محتوا برای سایت در دنیای امروز، تولید محتوا یکی از مهم ترین فعالیت های کسب و کارهای آنلاین است. با تولید محتوای باکیفیت و جذاب، می توان مخاطبان زیادی را

مطالعه مقاله کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان شمارتو ثبت کن بدون پرداخت هزینه مشاوره رایگان بگیر

از 20% تخفیف ویژه لذت ببر

مشاوره رایگان برا کسب و کارت دریافت کن